fbpx

VLAŠSKÝ OŘECH - WALNUT

Esence nabízí pomoc v situacích, kdy procházíme nějakou změnou – ať už je tělesná, vývojová, změna stavu (svatba, narození dítěte, smrt), nebo vnějších okolností (jiná práce, zahájení studia, nové bydliště).
Na všechny tyto situace musíme pokaždé nějak reagovat. A posláním této esence je ochránit v těchto přelomových okamžicích naše nitro, ochránit nás samé před nežádoucími vnějšími vlivy.  

Specifikum esence:

Esence Walnut je typickou esencí pro dnešní dobu, kdy vliv médií a názorů okolí natolik silný, že jednotlivec v této přesilovce mnohdy ztrácí svou individualitu a nezávislost a chuť dělat něco podle vlastního uvážení a z vnitřního popudu.
Esence pomáhá také při odkládání starých návyků nebo zavedených stereotypů (kouření, změna denního režimu), kdy je pro nás těžké definitivně opustit to staré a adaptovat se na novou situaci, pomáhá Walnut dodat vytrvalost a vnitřní stabilitu.
Je taky výborným prostředkem při různých tělesných, vývojových změnách.

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ - AGRIMONY

 
Lidé typu Agrimony ukrývají své starosti a problémy za bezstarostnou a veselou tváří, i když se v jejich nitru honí jedna myšlenka za druhou. Navenek vypadají, jakoby jim nic nechybělo a všechno měli dokonale a s lehkostí ve vlastních rukou.
Tato zdánlivá lehkost a usměvavost však pouze maskuje neschopnost podívat se na problémy kolem sebe, stejně jako hluboké obavy z případné konfrontace s realitou. 
Agrimony typy se snaží jakoukoli konfrontaci oddálit a radši přejít s lehkým úsměvem. Přesto mají tito lidé potřebu silně se otevřít a zažívat radost opravdovou. 

Specifikum esence:

Esence Agrimony pomáhá navrátit se k vlastní přirozenosti a autenticitě. Pomáhá jasně se podívat a přijmout to, co je teď a tady. Pomáhá také akceptovat vlastní osobnost se všemi jejími stránkami. 
Agrimony působí na naší vnitřní pravdu, kterou každý z nás nosí v sobě.

ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ - CENTAURY

Jedinci typu Centaury se obávají svému okolí říkat “ne”, a tak na sebe nabalují neustále nové úkoly a povinnosti.
Kdyby odmítli, měli by pocit, že je ostatní nepřijmou nebo neocení. A protože ocenění a pochvalu ve svém životě často postrádají, v očekávání chvály a uznání přijímají bez výhrad všechno, co po nich kdo žádá.
Často se tak cítí vyčerpaní a unavení, někdy až na pokraji deprese. V té chvíli jsou schopni se na své okolí nečekaně rozzlobit, vykřičet všechny jejich nedostatky a slabosti, ale vzápětí se hned vrátí zpátky do své role poslušného pomocníka.
Tenhle stav náhlého vzteku bývá pouze chvilkovým uvolněním vnitřního napětí, které v sobě už nedokáže unést. 

Specifikum esence:

Esence Centaury pomáhá pochopit vlastní emocionální stav a otevřít se změnám. Pomáhá podívat se na sebe jiným pohledem a uvědomit si, co jsou moje potřeby a co jsou požadavky okolí.
Tato esence může působit jako opravdové povzbuzení, kdy si uvědomí: Nemusím sloužit všem, můžu lidem pomáhat, pokud je to přivede dál a mne to přehnaně nezatíží, ale především musím pomoci sobě – zbavit se únavy z nekonečného posluhování a naplnit i své vlastní potřeby.
Esence dodá sílu stát si za svými potřebami a zájmy rozumně je sladit s pomocí ostatním. Dodává rovněž sílu umět se rozhodnout říci “ne”.

CESMÍNA OSTROLISTÁ - HOLLY

Esence Holly je určena všem, kteří trpí pocity vzteku, zlosti, zášti, nenávisti a žárlivosti.
To všechno jsou silné emoce a každá z nich má sama o sobě velmi silný negativní náboj.
Projevují se ve chvíli, kdy naše jednání neprovází vnitřní harmonie, porozumění a láska.
Lidé, kteří často prožívají tyto emoce, mají ve svém životě nedostatek lásky. 

Specifikum esence:

Esence Holly nabízí výtečnou podporu tím, že pomáhá prohlédnout vlastní slabé stránky a vede ke snaze proměnit vztek v pochopení, že každý člověk má v životě své pravé místo. 
Holly nám pomáhá předcházet situacím a udělat si odstup od tlaku, nevpustit ho do svého vědomí a rozpoznat ho ještě dřív, než zachvátí celou naši osobnost. Esence pomáhá vypořádat se i s dobře známým pocitem žárlivosti – jedna z nejtěžších emocí , která se navíc velmi těžce ovládá.
Opravdová láska je důvěra – ve svého partnera i v sebe.