fbpx

JANA KRZEMINSKÁ

Poznejme se ...

Zdravím tě duše, jsem Jana

Jako podnikatelka, samoživitelka a máma specifického syna inspiruji lidi k tomu, aby si dovolili být co nejvíce autentičtí a nechali se vést svým vnitřním hlasem a ne svou myslí.“

Příběhy, které psal sám život a které byly naprosto zásadní pro můj růst.

Před více než 10 lety jsem se vydala na cestu osobního rozvoje. Proč? Protože jsem nebyla šťastná. 
 
Měla jsem touhu cítit se lépe a byla jsem rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Třeba to, že jsem po 11 letech odešla od manžela s malým dvouleťáčkem. 
 
Bonusem bylo, že jsem se o sobě dozvěděla mnoho užitečných informací, například, že ve mně dřímá neskutečná síla a moudrost, nebo to, že patřím mezi 2% populace. Cesta to nebyla lehká, ale po všech těch pokusech a omylech mi došlo, že to co celou tu dobu hledám ve vnějším světě a ve všech těch moudrých knihách, nakonec odjakživa nosím v sobě. 

Prvopočátek

Na cestu seberozvoje jsem se vydala v roce 2011. Tehdy jsem si vůbec nebyla vědoma toho, že se vydávám na naprosto vzrušující, dobrodružnou a vysoce transformační cestu.

Začalo to v Anglii, v době, kdy jsem byla nespokojená se svým tělem a první krok, který to všechno odstartoval, byl sport. Začala jsem cvičit a došlo mi, že strava je další důležitou součástí. Od stravy jsem se dostala k alternativní medicíně až k „duchovnu“.

Pohyb a strava

Když jsem začala posilovat, došlo mi, že pohyb nestačí. Co z toho, že člověk cvičí, když si pak dá kebab 🙂

A přesně v ten pravý čas se ke mě dostala kniha o vegetariánství. A tak jsem si vyzkoušela jaké to je, být vegetarián, vegan, vitarián a makrobiotik.

Díky stravě se mi vyřešily určité zdravotní komplikace, a o tom vnitřním pocitu v těle, ani nemluvě.

Medicína a mysl

No a od stravy k medicíně je to už jen kousek. Zajímala mě alternativní medicína a tak jsem studovala tradiční čínskou medicínu, ayurvédu, a všude se dočítala, že veškeré ne-moci mají příčinu v mysli.

A najednou tady byl další směr. Psychosomatika.

Když jsem četla o tom, jak mysl dokáže ovládat život člověka, naprosto jsem žasla a má vnitřní rezonance říkala: „Tak tohle chci detailně prozkoumat.“

Duchovno

V mnoha knihách o mysli se psalo, že je potřeba rozpoznat hlas mysli a hlas ducha. Vůbec jsem nerozuměla tomu, co se tím duchem myslí. Co je to nitro? Co to znamená mít otevřené srdce? Po smrti něco existuje?

A tak jako přesně v ten správný čas přišla kniha o vegetariánství, tak v tomto případně přišla kniha o duchovním světě. O světě v nitru.

A tady teprve, začalo to pravé dobrodružství…

Moudrost

Najednou mi došlo, že život, tak jak jsem ho znala, je jen naprostá iluze a že existuje svět za hranicí mé mysli.

Jsem ráda, že jsem se nikdy nebála experimentů a změn a cítím obrovskou vděčnost za to, že jsem se nikdy nenechala ovlivnit okolím, které se mě snažilo z mé cesty odklonit.

A samozřejmě jsem neskutečně vděčná, že jsem za tuto mou cestu načerpala obrovské množství vědomostí a prožitků.

Znovuzrození

Jak už to ale u růstu a vývoje bývá, zákonitě musí to nefunkční z vašeho života odejít, aby vznikl prostor pro něco nového. Prostor pro lidi, věci, situace, které odpovídají vašemu staronovému já.

A tak přišla největší zkouška mého života:

Příchod mého autistického syna, rozvod po 11 letém manželství, začátek podnikání, propady až na samotné dno mé bytosti a vrcholy, o kterých se člověku ani v nejdivočejších snech nezdálo.

Můj život a má bytost skrývá neuvěřitelné vnitřní bohatství. Pokud tě zajímá jak si na té cestě vedu, co mě potkává a jak s tím pracuji, sleduj mě na sítích nebo na blogu, rozhodně se nudit nebudeš.

KONTAKT

Způsobů, jak se se mnou propojit je opravdu mnoho.

Můžete mě sledovat na sociálních sítích:

Pokud máte raději komunikaci přes email, pak mi stačí napsat na:

info@janakrzeminska.cz