fbpx

Svět za slovy

Miluju ty oka-mžiky, a snažím se aby to byly čím dál delší a častější mžiky, kdy svět slov utichne a rozprostře se to nádherné ticho. To ticho, které člověka ukonejší a pomalu přenese do světa za slovy.

Jindy mě na té cestě doprovází hudba a někdy se to všechno snoubí dohromady a je z toho dokonalá symfonie plná naprosto nepopsatelných záležitostí.

V oka-mžicích, jako je právě tento, se jen rozpouštím a čekám až se ta brána naplno otevře a já budu moct vstoupit. Je jedno jak dlouho to trvá, protože už jen to čisté Bytí v tom aktivním čekání je naprosto blahodárné.

Pamatuju si jak jsem nespočetně-krát četla v knihách o těchto výpravách za světlem. O výpravách za hranici mysli, prostoru a času. Tenkrát jsem si jen tak povzdechla nad těmi nádhernými slovy a říkala si „bože já bych si tak přála toto někdy zažívat“. A nejvíc mě vždy naštvalo, když najednou jakoby utne a končí to větou „to musíte zažít, nejde to popsat slovy.“ Au!

Jenže byť jsem si to vědomě neuvědomovala, byla jsem stále velmi vytrvalá a trpělivá a jestli jsem měla něčeho dostatek, bylo to odhodlání k tomu, jednou to „ono“, ať je to cokoli, zažít.

A dnes jsem i já jednou z těch, která často prožívají situace, prožitky a zážitky, ze kterých se až tají dech a sdílím ostatním, že opravdu tyto prožitky nelze popsat slovy.

A tak jsem vděčná za to, že mě život vede touto cestou. A že je mi jedno jak (ne)duchovně to zní a co si o celém duchovnu myslí svět. To, co upevňuje moji víru v mikrokosmos v makrokosmu, jsou mé prožitky.

A i přesto, že se vydávám do těchto světů za slovy, stojím pořád pevně nohama na Zemi, ve spojení s matkou Gaiou a s otcem Nebe nad hlavou. A já jakožto člověk, stojící uprostřed těchto svou sil, vyvažuji tyto dvě síly které mnou proudí, do vzájemné rovnováhy.

A protože jsem sebe-projektující, nedá mi to vám to tady od-sebe-projektovat. Jen tak, aby třeba i ten další člověk, který se touto cestou vydává, neztrácel víru a naději. Všechno se děje v ten pravý čas. A i já musela čekat na ten pravý oka-mžik kdy se ocitnu ve světě za slovy.

S láskou Jana…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *